Kuchyňské styly

Pokud jste postaveni před moment nákupu nové kuchyňské linky, jedním z kritérií výběru je design a styl. Kuchyň je středobodem domova a je důležité, abyste se v ní cítili hezky. Možná vám následující přehled pomůže v rozhodování o budoucím vzhledu vašeho kuchyňského prostoru.

Tradiční kuchyně

Tradiční kuchyně mají formální, elegantní vzhled , charakteristický pro Evropské domovy devatenáctého a raného 20. století. Očekávejte korunkové lišty, drážky a další ornamenty a úpravy. 

Vesnický (selský) styl kuchyně

Vesnické kuchyně jsou veselé, bodré a přívětivé se světlými barvami s dekorativními lištami. Setkáte se s květinovými, čtvercovými a proužkovými vzory. 

Přechodový – ekletický styl

Přechodové kuchyně obsahují elementy jak tradičních, tak současných, moderních kuchyní. Mixují použité přírodní a nepřírodní materiály.  

Současné – moderní kuchyně

Současné kuchyně jsou popisovány jako moderní, minimalistické a geometrické. Charakteristiky obsahují horizontální linie, asymetrii a neobsahují dekorativní prvky a ornamenty. Obsahují moderní materiály, jako hliník, ocel, lamino a sklo. 

Rustikální styl kuchyně a nábytku

Rustikální kuchyně odráží regionální zalíbení, setkáváme se zde s ozdobnými lištami a vlnitými tvary. Určitě budou vyrobeny v teplých tónech, doplněných červenou a žlutou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient